10 oktober 2024 - 17:10 - Wereld
Voor de tweede keer in minder dan een week tijd zijn er mensen ontsnapt uit de luchthaven van Madrid-Barajas. Nadat vorige week vier Marokkaanse asielzoekers verdwenen, zijn er maandagochtend opnieuw drie Marokkanen ontsnapt, ondanks de bewaking door de Spaanse politie. Deze situatie roept vragen op over de veiligheid op de luchthaven.
Van de zes Marokkanen die probeerden te ontsnappen, werden er drie onderschept door de politie, meldt politievakbond JUPOL. De autoriteiten zijn een zoektocht gestart naar de drie voortvluchtigen.
Lees ook: Marokkanen ontsnappen via plafond van luchthaven Madrid
JUPOL roept de Spaanse minister van Binnenlandse Zaken op om snel maatregelen te nemen en de beveiliging van de wachtruimtes voor asielzoekers op de luchthaven te verbeteren. De drie Marokkanen zijn via hetzelfde gat in het plafond ontsnapt als de vier van vorige week.
Lees ook: Operatie Brooklyn: hoe 24 Marokkanen een vliegtuig kaapten (video)
Het gaat om een "zwakke plek in de faciliteit die niet is gerepareerd door het ministerie van Binnenlandse Zaken, noch door AENA, de eigenaar van de luchthaven", aldus JUPOL, die na de ontsnapping van vorige week al opriep tot reparatie. In januari van dit jaar wisten bijna dertig asielzoekers uit de Maghreb te ontsnappen uit dezelfde luchthaven.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig