1 januari 2025 - 14:40 - Marokko
In Casablanca hebben taxichauffeurs een bus met studentes geblokkeerd om hen te dwingen gebruik te maken van hun diensten.
Een video van het incident, die massaal gedeeld wordt op sociale media, toont hoe een groep taxi’s een bus van een studentenvereniging omsingelt. De bus vervoerde studentes tussen Mediouna en hun universiteit aan de El Jadida-weg, een traject waarvoor normaal gesproken drie keer moet worden overgestapt.
Lees ook: Dolle race tussen taxi’s in Tanger, chauffeurs opgepakt (video)
De studentenvereniging vraagt een symbolisch bedrag voor deze dienst, wat de woede van de taxichauffeurs heeft opgewekt. Zij probeerden de vijftig studentes te intimideren om zich uit te schrijven bij de vereniging en hen zo te dwingen duurdere taxi’s te nemen.
Lees ook: Taxichauffeurs rijden VTC-chauffeur klem in Rabat, meerdere arrestaties (video)
Leden van de studentenvereniging hebben het "maffiose" gedrag van de taxichauffeurs aan de kaak gesteld. De chauffeurs omsingelden de bus midden in de nacht, waardoor de studentes niet naar huis konden. De vereniging eist een strenge juridische reactie op deze intimidatie.
Afrikaanse titel U17: Koning Mohammed VI spreekt Atlaswelpen toe
Marokkaanse tiener verpletterd in Italiaanse houtzagerij
Marokko bouwt nieuwe snelweg van 420 km, maar tegen welke prijs?
VS waarschuwt tegen misinterpretatie standpunt Marokkaanse Sahara
Christenen beschermd onder Hassan II én Mohammed VI
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Marokko bouwt nieuwe snelweg van 420 km, maar tegen welke prijs?
VS waarschuwt tegen misinterpretatie standpunt Marokkaanse Sahara
Christenen beschermd onder Hassan II én Mohammed VI
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Onrust in Noord-Marokko door geruchten over visum Ceuta en Melilla
Peuter overleden na val in onafgedekte put in Marokko
Vrouwen vast na vondst honderden condooms in Marokko
Papieren documenten verleden tijd: Marokkaanse aktes straks online