2 januari 2025 - 11:20 - Marokko
Tetouan heeft ambitieuze plannen voor de toekomst. Maandag werden stedenbouwkundige plannen goedgekeurd voor 95 dorpen in de provincie. Deze dorpen, verspreid over zes gemeenten, beslaan een gebied van 1327 hectare.
Met de plannen wil de stad de groei in goede banen leiden en zorgen voor een evenwichtige ontwikkeling. De plannen werden gepresenteerd tijdens een bijeenkomst onder leiding van gouverneur Abderrazzak Mansouri, in aanwezigheid van Nisrine El Alami, directeur van het stedenbouwkundig agentschap van Tetouan, en diverse lokale bestuurders.
Lees ook: Tetouan voor even hoofdstad van het Middellandse Zeegebied
De plannen hebben betrekking op de gemeenten Oulad Ali Mansour (20 dorpen, 105 hectare), Bni Leit (12 dorpen, 301 hectare), Ain Lahsan (16 dorpen, 368 hectare), Souk Kdim (25 dorpen, 280 hectare), Azla (4 dorpen, 73 hectare) en Zaouiat Sidi Kacem (18 dorpen, 200 hectare). Door de grenzen van de dorpen vast te leggen, hoopt de provincie de ruimtelijke ordening te verbeteren en de leefbaarheid te behouden.
Lees ook: Investeringen Tanger-Tetouan-Al Hoceima: redder in nood aangesteld
Gouverneur Mansouri prees de inzet van alle betrokkenen en riep op om dit soort projecten uit te breiden naar de hele provincie. Hij benadrukte dat inmiddels 70% van het grondgebied van de provincie Tetouan onder dergelijke plannen valt. In totaal gaat het om 149 dorpen met een gezamenlijke oppervlakte van 2234 hectare.
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Ontvoering Zwitserse in Niger: link met lot Marokkaanse truckers?
Marokko profiteert van trend: binationals kiezen voor Botola Pro
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj
Koning Mohammed VI terug in Rabat voor gespannen ministerraad
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken