27 december 2023 - 13:00 - Economie
Het Turkse bedrijf Kontrolmatik richt zich op Marokko en wil zich positioneren in de bouw van elektriciteitscentrales.
De leden van de raad van bestuur van Kontrolmatik kwamen medio november bijeen om belangrijke beslissingen te nemen omtrent de uitbreiding van de activiteiten van de groep. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer de opening besloten van een nieuwe vestiging in Marokko genaamd "Kontrolmatik Technologies Morocco". Het hoofdkantoor komt in Casablanca.
Lees ook: Turkse Espressolab breidt uit in Marokko
De vestiging zal zich richten op engineering en adviesdiensten voor energieprojecten, met name de constructie van elektriciteitscentrales die diverse brandstoffen gebruiken zoals kolen, olie, gas, maar ook nucleaire, hydraulische, zonne-, wind- en andere energiebronnen. Osman Şhahin Kosker is aangesteld als directeur van de nieuwe vestiging in Marokko.
Lees ook: Marokko start onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken Turkije
Deze stap markeert een significante uitbreiding van Kontrolmatik’s activiteiten in Noord-Afrika, waarbij het bedrijf een plaats wil veroveren op de markt van energie-infrastructuur. De juridische formaliteiten zijn voltooid met de registratie bij de Handelsrechtbank van Casablanca op 7 december 2023.
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
Hachim Mastour, een verloren talent
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
Marokko: de virtuele trouwrage
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie