20 november 2024 - 21:20 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken werkt aan een wetsvoorstel dat Marokkanen in staat stelt om op afstand een paspoort aan te vragen of te vernieuwen.
"Het ministerie van Binnenlandse Zaken rondt binnenkort een project af dat burgers in staat stelt om hun aanvragen voor het verkrijgen of vernieuwen van een paspoort op afstand in te dienen, zonder dat ze naar de administratieve diensten hoeven te gaan", zei minister Abdelouafi Laftit tijdens de presentatie van de begroting van zijn ministerie aan de parlementaire commissie voor Binnenlandse Zaken.
Lees ook: Marokkaans paspoort online aanvragen kan binnenkort
Het ministerie is ook bezig met de uitvoeringsbesluiten van wet nr. 86.21 betreffende vuurwapens, onderdelen, componenten, accessoires en munitie, die onlangs is aangenomen. Ook is het systeem voor vergunningen voor zichtbare wapens en jachtgeweren bijgewerkt. In de periode 2023-2024 heeft het ministerie 70.364 vergunningen voor zichtbare wapens en jachtgeweren afgegeven, aldus Laftit.
Lees ook: Marokkaanse reizigers klagen over verspilling paspoortpagina’s
Het ministerie heeft samengewerkt met het Bureau van de Verenigde Naties voor Drugs- en Misdaadbestrijding (UNODC), de Arabische Liga en de Europese Unie om de illegale handel in handvuurwapens en lichte wapens te bestrijden. Ook meldde Laftit dat dankzij de inspanningen van de Marokkaanse veiligheidsdiensten, de illegale productie van cannabis met 79% is gedaald. De oppervlakte die voor de teelt wordt gebruikt, zal naar verwachting in 2024 27.148 hectare bedragen.
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko