6 december 2024 - 23:50 - Sport
Tanger heeft nog veel werk te doen om wedstrijden van het WK voetbal 2030 te mogen organiseren. De FIFA heeft de stad namelijk een onvoldoende gegeven voor zowel transport als accommodatie.
Tanger scoort een 2,6 op 5 voor transport en een magere 2,2 voor accommodatie. Dit blijkt uit een evaluatie van de FIFA van de kandidaat-steden voor het WK, dat Marokko samen met Spanje en Portugal organiseert.
Lees ook: Veel kritiek op Tanger in FIFA-rapport WK 2030
De stad kampt met structurele problemen die moeten worden aangepakt. Een van de grootste uitdagingen is de invloed van projectontwikkelaars op de stedelijke ontwikkeling. Zij zouden snelle winsten najagen ten koste van de langetermijnvisie van de stad. Dit heeft geleid tot chaotische verstedelijking, vooral rond het sportcomplex met het Grote Stadion van Tanger.
Gebieden die oorspronkelijk bedoeld waren voor economische activiteiten en recreatie, zoals Boukhalef en Achakar, zijn ongecontroleerd volgebouwd. Het gevolg is een overbelast wegennet, verkeerschaos en een wildgroei aan winkels en cafés langs belangrijke wegen, zoals de route naar Rabat. Volgens critici is er sprake van "kaping van duurzame ontwikkeling".
Lees ook: WK 2030: FIFA-scores Marokkaanse stadions bekend
Deze problemen zorgen ervoor dat Tanger voorlopig niet klaar is om WK-wedstrijden te organiseren. De stad zal flink moeten investeren in infrastructuur en de invloed van projectontwikkelaars moeten terugdringen om aan de eisen van de FIFA te voldoen.
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion