26 augustus 2011 - 15:07 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen in het buitenland oorspronkelijk van het noordoosten van Marokko of die de regio doorkruisen wanneer ze in Marokko op vakantie komen, geven er de voorkeur aan met het vliegtuig te reizen. Dat blijkt uit het meest recente rapport van het directoraat van de Douane.
Het aantal Marokkanen aangekomen via de luchthavens van Nador-Al Aroui, Charif Idrissi-Al Hoceima en Oujda-Angad, steeg respectievelijk van 20%, 18% en 7%, sinds de start van de operatie Marhaba 2011 op 5 juni, tot en met 10 augustus. De havens van Nador en Melilla kenden in tegendeel een daling van 20% en 12%.
Bijna 146.000 Marokkanen zijn teruggekeerd naar Marokko via de drie bovenvermelde luchthavens. In totaal zijn meer dan 411.000 Marokkanen uit het buitenland in het noordoosten van het koninkrijk aangekomen tot 10 augustus l.l. via de havens van Nador en Bab Melilla en de luchthavens van Nador, Al Hoceima en Oujda, wat gelijk is aan 25% van de Marokkanen in het buitenland op vakantie in Marokko tijdens deze periode (1.632.795 mensen).
Het overvloedige aanbod van luchtvaartmaatschappijen, waaronder veel low cost bedrijven, en het feit dat Ramadan samenvalt met de zomervakantie, zijn zoveel redenen die de Marokkanen in het buitenland doen kiezen voor het vliegtuig.
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI