21 december 2024 - 20:10 - Marokko
Een bankdirecteur in Rabat is na twee jaar op de vlucht te zijn geweest, gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Hij wordt ervan beschuldigd de handtekening van een klant te hebben vervalst om cheques te kunnen uitschrijven, in samenwerking met een crimineel netwerk dat handelt in bankdocumenten.
De arrestatie vond afgelopen donderdag plaats. De directeur wordt ervan beschuldigd de handtekening van een jonge promovenda te hebben vervalst om zo cheques te verkrijgen die hij aan haar ex-man gaf, die verdacht wordt van betrokkenheid bij een netwerk dat handelt in cheques, meldt Assabah. Ook een bankmedewerkster zou bij de zaak betrokken zijn. De rechter-commissaris heeft besloten haar in vrijheid te vervolgen, maar haar paspoort in te nemen en een reisverbod op te leggen. De bankmedewerkster en de directeur worden beschuldigd van verduistering en valsheid in geschrifte.
Lees ook: Bankmedewerker cel in voor miljoenenfraude in Marokko
Twee jaar geleden werd de promovenda gearresteerd voor het uitschrijven van ongedekte cheques en valsheid in geschrifte. Ze werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, die later werd teruggebracht tot acht maanden. Na haar vrijlating diende haar advocaat een klacht in bij de officier van justitie met het verzoek een onderzoek te openen naar de bankdirecteur, de bankmedewerkster en andere personen die banden zouden hebben met veiligheids- en justitiële instanties. Ook vroeg hij om een handschriftanalyse van de ontvangstbewijzen van twee chequeboekjes.
Lees ook: Bankdirecteur in Tetouan verdwijnt met miljoenen van klanten
Het forensisch instituut van de Koninklijke gendarmerie heeft die analyse uitgevoerd en de advocaat gelijk gegeven. Uit de analyse bleek dat de handtekening op de twee chequeboekjes niet van zijn cliënt was.
Projecten Koning Mohammed VI uit 2009 in Driouch vastgelopen
Liefdesbedrog: vrouw verliest duizenden euro’s huisproject in Marokko
"Sexy!": Tiktokster hekelt straatintimidatie in Marokko
Amerikaan ontdekt de iftar-kit van McDonald’s in Marokko
Marokkaanse veroordeeld om nep-vacatures in Saoedi-Arabië
Marokko verbiedt geldinzamelingen in moskeeën
Projecten Koning Mohammed VI uit 2009 in Driouch vastgelopen
"Sexy!": Tiktokster hekelt straatintimidatie in Marokko
Amerikaan ontdekt de iftar-kit van McDonald’s in Marokko
Marokkaanse veroordeeld om nep-vacatures in Saoedi-Arabië
Marokko verbiedt geldinzamelingen in moskeeën
Wegen Noord-Marokko geblokkeerd na sneeuwstorm
Witwassen in Marokko: justitie toont spierballen
Aanval op zorgpersoneel in Tetouan schokt Marokko