14 april 2025 - 10:00 - Wereld
Spanje voert een intensieve strijd tegen de smokkel van hasj vanuit Marokko. In slechts drie maanden tijd heeft de Guardia Civil ruim 700 kilo hasj in beslag genomen op zee bij Ceuta.
De Spaanse veiligheidstroepen hebben de afgelopen drie maanden drugssmokkelnetwerken flink in het nauw gedreven. Het aantal arrestaties van drugshandelaren en de inbeslagnames van hasj zijn in deze periode toegenomen in Ceuta.
Lees ook: Drugsvangst op strand Al Hoceima, Spanjaard opgepakt
Op 19 maart onderschepte de Guardia Civil nog 173 kilo hasj die werd vervoerd door een vissersboot afkomstig uit Marokko. Enkele dagen daarvoor namen agenten van het Spaanse leger 220 kilo hasj in beslag die tussen de rotsen bij Punta Almina lag verstopt, meldt El Faro de Ceuta. Ook de maritieme dienst en de speciale actiegroep GEAS namen in januari 270 kilo hasj in beslag op zee.
Lees ook: Narcotunnel in Sebta: politieagenten omgekocht voor 120.000 euro
Om de controles van de veiligheidstroepen te omzeilen, zijn drugssmokkelaars de drugs via maritieme routes vanuit Marokko naar Ceuta gaan brengen. Dit is momenteel de belangrijkste toegangsweg voor hasj. Hun werkwijze is om de drugs met vissersboten vanuit Marokko naar de wateren rond Ceuta te transporteren, daar voor anker te gaan en vervolgens duikers de lading te laten ophalen en overladen in andere boten.
Politie Tanger voert druk op om misdaadgolf te bedwingen
Vastgoed Marokko: Marokkaanse diaspora in het oog gehouden
Amerikaanse droom wordt nachtmerrie voor Marokkanen
Marokko waakzaam, maar AI-criminelen winnen terrein
Marokko-Ivoorkust in halve finale Afrika Cup: om hoe laat en op welke zender?
Marokko treft zware loting voor Afrika Cup in Egypte
Vastgoed Marokko: Marokkaanse diaspora in het oog gehouden
Amerikaanse droom wordt nachtmerrie voor Marokkanen
Details over katten ontmaskeren fraude Marokkaanse vrouw in Zwitserland
Rapport: Iran en Algerije steunen Polisario via Hezbollah
Acht agenten gewond, Marokkaanse vrouw opgepakt
Spanje stuurt patrouilleschip nabij Marokko, provocatie?
Spaanse Justitie rekent af met anti-Marokkaanse neonazi-leidster
Wasserij in Tanger levert medicijnen aan ziekenhuizen