8 december 2024 - 10:30 - Wereld
Een Marokkaanse drank, geïnspireerd op de traditionele Mahia, is gelanceerd op de Britse markt. De drank, genaamd Sahara, is bedacht door Omar Oualili, een Marokkaan die in het Verenigd Koninkrijk woont. Mahia is een anijsachtige sterke drank die van oudsher wordt gemaakt door Joodse gemeenschappen in Marokko, op basis van vijgen of dadels.
Oualili zag een kans om het verhaal van Mahia nieuw leven in te blazen en aan te passen aan de moderne smaak. "Met minder Joodse families in Marokko is de productie van Mahia afgenomen", legt hij uit. "De laatste jaren is de drank zeldzaam geworden, of erger nog, verstrikt geraakt in informele productie." Hij benadrukt het culturele belang van Mahia in Marokko, als symbool van de diverse en tolerante omgeving waar het land om bekend staat.
Lees ook: Marokkaanse sterke drank Mahia blijft groot succes
Sahara is een verfijnde versie van de traditionele Mahia, met minder anijs en meer fruitige tonen, zonder toegevoegde suikers. "Door de traditionele receptuur aan te passen hebben we Sahara ontworpen voor een verfijnde en authentieke ervaring die aansluit bij de hedendaagse smaak", aldus Oualili.
Lees ook: Marokkaanse Sana Khouja revolutioneert wijnsector in Spanje
De drank wordt geproduceerd in Schotland vanwege de beperkte productiecapaciteit en regelgeving in Marokko. "Onze aanpak combineert Schotse expertise met Marokkaanse smaak, zodat we de authenticiteit van Mahia behouden en voldoen aan internationale kwaliteitsnormen", zegt Oualili. Sahara is momenteel verkrijgbaar in het Verenigd Koninkrijk voor 42 pond. Oualili heeft ook zijn zinnen gezet op de Franse en Marokkaanse markt.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig