7 juni 2013 - 10:19 - Economie
Marokko is een steeds belangrijkere handelspartner voor Israël. Zo zou Marokko vorig jaar 6 à 10 miljoen dollar aan Israëlische goederen hebben geïmporteerd. Toch houdt regering Benkirane vol dat Marokko geen handelsbetrekkingen heeft met Israël.
Uit cijfers van het Israel Export Institute blijkt dat Marokko de vierde belangrijkste klant van Israël is in de Arabische wereld. Eerst komen Jordanië, Egypte en Libanon.
De invoer van Israëlische goederen groeide vorig jaar met 216% volgens het instituut. Ook de uitvoer naar Israël deed het goed met 150% groei.
Het Israëlisch instituut stelt dat de economische betrekkingen steeds beter zullen worden en dat beide landen vooral handelen in wapens en nieuwe technologieën.
De normalisatie met Israël wordt afgewezen door de Arabische Liga waartoe Marokko behoort. Volgens de Marokkaanse regering gaat het om frauduleuze handel.
Volgens minister Abdelkader Amara van Handel betreffen de Israëlische cijfers de handel met bedrijven gevestigd in Europa en niet de rechtstreekse handel met Marokko.
Olijfolie: belasting van Trump baart Spanje zorgen, Marokko profiteert
Hakimi, Bounou, Ziyech of nog Díaz: "Invloedrijke marketingiconen!"
Marokko-Algerije: vrees voor oncontroleerbare militaire escalatie
Marokko overweegt visumplicht voor Europeanen
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Olijfolie: belasting van Trump baart Spanje zorgen, Marokko profiteert
Vastgoedmarkt Marrakech beleeft spectaculaire opleving
Wisselkantoren Marokko onder strenge toezicht!
Chinese Forlands opent vijftien verkooppunten in Marokko
Russische vrachtwagenreus wil Marokkaanse markt veroveren
Egyptische Kazyon leent 30 miljoen dollar voor Marokkaanse expansie
Marokkaanse huizenmarkt: verkopen stijgen, prijzen niet
Marokkaanse importeurs voor miljoenen opgelicht in China