5 december 2024 - 07:00 - Marokkanen in het buitenland
Het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische Zaken gaat een nieuw online programma lanceren voor Marokkaanse burgers die in Europa wonen. Minister Ahmed Toufiq kondigde dit dinsdag aan in de Kamer van Adviseurs.
Het programma is bedoeld om religieuze begeleiding te bieden aan de drie generaties Marokkanen in het buitenland, in een tijd waarin het politieke klimaat in Europa volgens de minister "negatief" is.
Lees ook: Morchidates, religieuze leraressen en activisten voor gendergelijkheid in Marokko
Het programma, dat in maart 2025 van start moet gaan, wordt meertalig en digitaal aangeboden. Marokko stuurt jaarlijks imams en predikers naar Europa om Marokkanen te begeleiden, maar dat stuit steeds vaker op problemen met het verkrijgen van visa. Met dit online programma hoopt het ministerie deze hindernis te omzeilen.
Lees ook: Jonge Marokkanen breken met religieuze taboes
Tot nu toe steunde het ministerie verenigingen die zich bezighouden met religieuze begeleiding van Marokkanen in het buitenland met jaarlijkse subsidies. Dit jaar ging het om een bedrag van 96 miljoen dirham, verdeeld over 14 verenigingen in Frankrijk, België en Canada. Daarnaast stuurde Marokko dit jaar 372 religieuze experts naar negen Europese landen, waaronder Nederland. Ook voorziet het ministerie islamitische centra van korans en organiseert het bezoeken.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI