18 maart 2023 - 16:00 - Economie
Het Marokkaanse ministerie van Energie, Mijnbouw en Milieu meldt dat Marokko in 2022 de Verenigde Staten en Rusland heeft ingehaald met betrekking tot de productie van fosfaten.
Het koninkrijk staat nu op de tweede plaats op de lijst van het Amerikaanse instituut ’US Geological Suvery’, met een productie van 40 miljoen ton fosfaat, voor de Verenigde Staten en Rusland (13 miljoen ton) en na China dat bijna 85 miljoen ton produceerde.
Lees ook: Marokko is dankzij fosfaat "bewaker van de wereldvoedselvoorraad" geworden
Met 50 miljard ton aan fosfaatreserves, staat Marokko ook op de eerste plaats in de Arabische wereld, gevolgd door Jordanië (10 miljoen ton), Saoedi-Arabië (9 miljoen ton), Egypte (5 miljoen ton) en Tunesië (4 miljoen ton).
Volgens het instituut wordt de jaarlijkse wereldwijde fosfaatproductie geschat op 240 miljoen ton, met economisch winbare reserves van 69 miljard ton en potentieel winbare bronnen van 300 miljard ton.
Lees ook: Fosfaat is jokerkaart Marokkaanse diplomatie
Marokko heeft de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in de fosfaatindustrie en heeft ook geavanceerde technologieën geïntroduceerd om de efficiëntie te verbeteren. De productie van fosfaat is een belangrijke inkomstenbron voor het land, omdat het een cruciale grondstof is voor de productie van meststoffen.
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie