Zoeken

Mega-WK in Marokko? FIFA denkt na

9 maart 2025 - 23:00 - Sport

©

Een XXL-WK in Marokko? Het WK 2030, dat mede in Marokko plaatsvindt, zou mogelijk een recordaantal deelnemers kunnen verwelkomen. Er is een voorstel ingediend bij de FIFA om het toernooi uit te breiden naar 64 teams.

Tijdens een recente zitting van de FIFA-raad heeft Ignacio Alonso, voorzitter van de Uruguayaanse voetbalbond en raadslid, voorgesteld om het aantal deelnemers voor de honderdjarige editie van het WK te verhogen naar 64. Dit voorstel werd gedaan aan het einde van de vergadering, tijdens een sessie gewijd aan diverse onderwerpen. Volgens bronnen van de New York Times werd het voorstel in de vergadering met stilte ontvangen.

Lees ook: WK 2030: Marokko ziet groter dan Qatar

De FIFA is verplicht elk voorstel van haar raadsleden te onderzoeken. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou het voorstel "interessant" hebben genoemd.

Het WK 2026, dat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt gehouden, verwelkomt al 48 teams, een uitbreiding ten opzichte van de 32 teams van de voorgaande edities. Het WK 2030 is gepland in zes landen: Marokko, Spanje, Portugal, Argentinië, Uruguay en Paraguay.

Lees ook: Economische kater na WK 2030? Expert waarschuwt Marokko

Ignacio Alonso heeft zijn voorstel gerechtvaardigd door te stellen dat hij "64 teams wil laten deelnemen om de honderdste verjaardag van het WK te vieren". De haalbaarheid en de gevolgen van een dergelijke uitbreiding moeten nog worden bepaald.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team