16 september 2024 - 18:00 - Sport
Terwijl Marokko, en met name Tanger, steeds meer sportinitiatieven omarmt, ligt het Nationale Cricketstadion van de stad er verlaten bij. Het stadion, gebouwd in 2002 door de Emirati miljonair Abdul Rahman Bukhatir om cricket in de Arabische wereld te promoten, is in verval geraakt.
Het ooit zo trotse stadion is nu een trieste aanblik. Het cricketveld is overwoekerd en dient als graasplek voor schapen. Een graafmachine zit vast in de modder op het buitenveld. Sinds 2013 heeft er geen cricketwedstrijd meer plaatsgevonden, meldt Achkayn.
Lees ook: Rabat krijgt gigantisch atletiekstadion
Toch was dit stadion ooit het toneel van grote crickettoernooien en het enige dat in Marokko werd gebruikt voor senior cricket. In 2002 vond het eerste internationale toernooi plaats, met deelname van teams uit onder andere Pakistan, Zuid-Afrika en Sri Lanka. In 2004 speelde Marokko tegen de Marylebone Cricket Club.
Lees ook: Zo zal het megastadion Hassan II in Casablanca eruitzien (video)
Het verval van het stadion roept vragen op over het onderhoud en beheer van sportfaciliteiten in Marokko. Terwijl het land investeert in nieuwe projecten, zoals een gigantisch atletiekstadion in Rabat, lijkt het Nationale Cricketstadion in Tanger vergeten. Het is een gemiste kans om cricket in de regio te ontwikkelen en een triest einde voor een genereus geschenk van een miljonair die de sport wilde promoten.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion