Zoeken

MoroccanGhosts hacken Polisario-website

5 februari 2025 - 20:30 - Marokko

©

Een groep Marokkaanse hackers, bekend als MoroccanGhosts, heeft dinsdag de website van het persbureau van het Polisario-front gehackt.

Op de archiefpagina van SPS verving MoroccanGhosts de content van de separatistische beweging door de nationale slogan van Marokko "God, Vaderland, Koning" en een duidelijke boodschap: "De Sahara is Marokkaans en Marokko is een koninkrijk." De Marokkaanse vlag en foto’s van Koning Mohammed VI sierden dezelfde pagina.

Lees ook: Marokkaanse hackers in vizier FBI

De inhoud van de hackers is intussen verwijderd en vervangen door een bericht van de beheerders over onderhoudswerkzaamheden. Andere media van Polisario hebben geen melding gemaakt van de hack. Dit incident staat echter niet op zichzelf. In 2022 werd de website van de zender "RASD Radio" al platgelegd na een succesvolle hack door een Marokkaanse groep.

Deze actie volgde destijds op de opening van de achtste Internationale Conferentie van Tokyo over de ontwikkeling van Afrika (TICAD) in Tunesië. Brahim Ghali, de leider van Polisario, was daar aanwezig en werd ontvangen door de Tunesische president Kaïs Saïed.

Lees ook: Cryptomuntenroof: Marokko helpt bij arrestatie hacker

Een jaar eerder hadden Marokkaanse hackers Iraanse institutionele websites aangevallen. Dat gebeurde enkele dagen nadat Iran tijdens de negende zitting van de Commissie voor Speciale Politieke Vraagstukken en Decolonisatie van de VN had gepleit voor "het recht van het Sahrawi-volk op zelfbeschikking".

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team