20 augustus 2023 - 09:00 - Marokkanen in het buitenland
Aan de Marokkaanse kant van de Tarajal-grens in Sebta zijn gigantische files te zien. Marokkanen uit Europa die de vakantie in het koninkrijk doorbrachten en naar huis willen terugkeren, moeten uren wachten alvorens de enclave binnen te kunnen.
Ondanks de maatregelen die werden getroffen in het kader van Operatie Marhaba en de relatieve kalmte van de afgelopen dagen, verloopt de doorgang bij de grens van Sebta sinds vrijdag moeizaam. El Faro de Ceuta meldt dat er urenlange files zijn aan de Marokkaanse grens om de enclave binnen te komen.
Lees ook: Operatie Marhaba: voorspellingen wijzen op recordaantallen
De veiligheidsdiensten proberen de situatie zo goed mogelijk te beheren om het verkeer vlotter te laten verlopen tijdens de retourfase van Operatie Marhaba. Ook voetgangers worden niet gespaard door de lange wachttijden.
Lees ook: Tarifa klaagt over massale aanwezigheid Marokkaanse diaspora
Operatie Marhaba begon op 15 juni en eindigt op 15 september. Momenteel bevindt het zich in de tweede fase die de terugkeer van Marokkanen naar hun land van verblijf regelt.
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI