1 december 2024 - 06:00 - Marokko
Slecht nieuws voor Marokkaanse automobilisten: vanaf zondag 1 december gaan de prijzen van diesel en benzine omhoog.
Diesel wordt 20 cent per liter duurder, benzine 10 cent. Dat meldt de Marokkaanse federatie van tankstationhouders (FNPCGS) aan de nieuwssite Le360. In Casablanca kost diesel nu 11,27 dirham per liter en benzine 13,07 dirham. In andere steden liggen de prijzen hoger vanwege transportkosten.
Lees ook: Brandstofoorlog in Marokko: tankstations vs zwarte markt
In het tweede kwartaal van 2024 daalden de internationale olieprijzen en de inkoopkosten van brandstof, aldus de Marokkaanse mededingingsautoriteit in een recent rapport. "De prijsdalingen zijn vrijwel volledig doorberekend aan de consument", concludeert de autoriteit.
Lees ook: Marokkaanse automobilisten betalen straks nog meer door oorlog
Tankstationhouders maakten in die periode een brutowinstmarge van ongeveer 1,21 dirham per liter diesel en 1,79 dirham per liter benzine. Dat is 25 tot 28 cent minder dan in het eerste kwartaal, toen de marges respectievelijk 1,46 dirham voor diesel en 2,07 dirham voor benzine bedroegen.
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"