8 juli 2023 - 11:00 - Sport
Oekraïne zou overwegen om zich aan te sluiten bij het gezamenlijk dossier Marokko-Spanje-Portugal om het FIFA Wereldkampioenschap 2030 te organiseren, volgens een bericht van de sportkrant L’Équipe.
Oekraïne had oorspronkelijk zijn kandidatuur ingetrokken, maar lijkt nu van plan te zijn om deze beslissing te heroverwegen. Deze deelname aan de organisatie zou echter alleen effectief zijn als de huidige oorlog met Rusland zou eindigen.
Lees ook: Marokko’s plannen voor WK-2030
De aankondiging heeft voor enige opschudding gezorgd onder Marokkanen op sociale media, met veel kritiek op de integratie van Oekraïne. De toevoeging van Oekraïne staat echter nog niet vast.
Lees ook: Marokko essentieel voor organisatie WK-2030
Als de gezamenlijke kandidatuur wordt geaccepteerd, zou het een historische primeur betekenen, aangezien de Wereldbeker nog nooit op twee verschillende continenten werd georganiseerd. Terwijl de FIFA zich voorbereidt op het onthullen van de gastlanden voor het WK-2030, bereiden Marokko, Spanje en Portugal zich voor om te concurreren met het Zuid-Amerikaans viertal bestaande uit Chili, Paraguay, Argentinië en Uruguay.
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion