27 februari 2025 - 18:50 - Sport
De Algerijnse minister van Sport, Walid Sadi, is herkozen als voorzitter van de Algerijnse voetbalbond (FAF) voor een termijn van vier jaar. Deze herverkiezing stelt Algerije in staat om, net als Marokko, zitting te nemen in het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalconfederatie (CAF).
Walid Sadi, de enige kandidaat, werd tijdens de buitengewone algemene vergadering van dinsdag zonder verrassing herkozen. "Vandaag heb ik veel gesproken over soft power. U ziet dat we met voetbal nu ingrijpen in het beleid van staten. Daarom denk ik dat de president van de republiek een sterke strategische visie heeft waarmee hij wil dat de sportdiplomatie haar volle kracht herwint", vertelde hij na zijn herverkiezing aan de pers.
Lees ook: Afrika Cup 2025 in Marokko: Algerije droomt
Hij voegde eraan toe: "Het is noodzakelijk om het nationale front te versterken, vooral op het gebied van de media. Daarom dring ik aan op het concept van soft power. Vandaag de dag grijpen sommige landen via de sport in het beleid van andere landen in."
Volgens sommige waarnemers klinken deze opmerkingen van de FAF-voorzitter als een intentie van Algerije om een invloedstrijd met Marokko te voeren binnen de bestuursorganen van de CAF en de FIFA. Door Walid Sadi aan het hoofd van de FAF te houden, in combinatie met zijn functies als minister van Sport, krijgt Algerije een zetel in het uitvoerend comité van de CAF, net als Marokko dat wordt vertegenwoordigd door Fouzi Lekjaa, voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond (FRMF).
Lees ook: Algerijnse voetbalbaas boycot loting Afrika Cup in Marokko
Dit initiatief van Algerije volgt op het terugtrekken, op het laatste moment, van de kandidatuur van de Tunesiër Hussein Jeneh. Volgens de Tunesische pers zou de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune contact hebben opgenomen met zijn Tunesische collega Kaïs Saïed om het terugtrekken van de Tunesische kandidaat te vragen in ruil voor een geheime overeenkomst.
Casablanca veegt sloppenwijken van de kaart
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten
Brahim Diaz: achter de schermen van zijn keuze voor Marokko
Marokkaanse strategie om binationals te strikken onthuld
Djamel Belmadi getipt als nieuwe coach Hakim Ziyech
Spelers RS Berkane in Algerije aangekomen
Onzekere toekomst voor Azzedine Ounahi