8 december 2024 - 18:50 - Marokko
Abdelilah Benkirane, secretaris-generaal van de PJD-partij in Marokko, heeft zich uitgesproken tegen de aandacht voor homoseksualiteit in films op het 21e Internationale Filmfestival van Marrakech. Hij stoort zich aan de selectie van films met homoseksuele thema’s en de ruimte die regisseur Abdellah Taïa kreeg om openlijk over zijn homoseksualiteit te spreken.
"Er zijn dingen die ondenkbaar zijn in een islamitische staat, zoals wat er gebeurde op het filmfestival van Marrakech," zei Benkirane tijdens een bijeenkomst van de PJD. "Films die homoseksualiteit of sodomie verheerlijken werden vertoond, en een persoon die zijn geaardheid publiekelijk bekendmaakte in plaats van dit privé te houden."
Lees ook: Homoseksualiteit, overspel... in Marokko: Abdelilah Benkirane waarschuwt
Volgens de voormalige Marokkaanse premier opent het uitnodigen en normaliseren van een openlijk homoseksuele regisseur zoals Abdellah Taïa de deur naar de ’verdorvenheid’ van de samenleving. "We hebben al te maken met een daling van het aantal huwelijken, een toename van echtscheidingen en de verspreiding van zonden in ons land," voegde hij eraan toe, suggererend dat de promotie van homoseksualiteit via de cinema daar een oorzaak van is.
De islamitische politicus prees Marokkanen die de zaal verlieten tijdens de vertoning van een buitenlandse film met homoseksuele scènes. "Dat zijn de echte Marokkanen," riep hij uit, alvorens degenen te bekritiseren die de films wel bekeken. Hij noemde de films "afwijkend" en "onnatuurlijk".
Een van de films die onder vuur ligt, is ’Cabo Negro’ van regisseur Abdellah Taïa, vertoond buiten de officiële competitie. Deze film promoot volgens Benkirane "homoseksualiteit" en "prostitutie". Tijdens de presentatie van zijn film zei Abdellah Taïa dat hij zijn kunst wijdt aan het vertegenwoordigen van de LHBTQ+-gemeenschap en het verdedigen van hun rechten. Hij vertelde over de eenzaamheid, afwijzing en het gebrek aan liefde dat hij in zijn jeugd ervoer vanwege zijn geaardheid.
Lees ook: Controverse om homoseksuele scene op filmfestival Marrakech
Ook de film ’Across the Sea’ wordt bekritiseerd, evenals andere buitenlandse films met homoseksuele thema’s die in de officiële competitie werden vertoond. In Marokko is homoseksualiteit strafbaar volgens artikel 489 van het Wetboek van Strafrecht, met een gevangenisstraf van zes maanden tot drie jaar.
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Ryanair schrapt vluchtroute in Marokko
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Olijfolie in Marokko: eindelijk een prijsdaling?
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Ryanair schrapt vluchtroute in Marokko
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Olijfolie in Marokko: eindelijk een prijsdaling?
Officieel: Eid ul-Fitr op maandag 31 maart in Marokko
Drugsbaas "El Pantoja" mogelijk ondergedoken in Marokko
Akash-NG: Marokko aast op topraketten
Air Arabia verlaat luchthaven Tetouan