Zoeken

Marokko en Korea sluiten miljardenakkoord

6 april 2025 - 07:00 - Economie

©

De afgelopen jaren heeft Marokko zijn economische samenwerking met verschillende Aziatische landen, waaronder Korea, versterkt. Het koninkrijk heeft recentelijk met het bedrijf Hyundai Rotem een overeenkomst van meer dan anderhalf miljard dollar getekend voor de ontwikkeling van zijn spoorwegnetwerk.

"Het recentelijk ondertekende contract tussen Hyundai Rotem en het Marokkaanse spoorbedrijf, betreffende de levering van elektrische dubbeldekkertreinen, vormt een nieuw bewijs van de aantrekkelijkheid van investeringen in Marokko," verklaarde Chafik Rachadi, de ambassadeur van Marokko in Korea, aan Korea Times. Hij gaf aan dat de levering van deze treinen door Korea zal bijdragen aan het verbinden van 40 steden en het versterken van interstedelijke transportnetwerken, met het oog op het Wereldkampioenschap voetbal van 2030.

Lees ook: Marokko sluit Spanje en Frankrijk uit bij aanbesteding 150 treinen

Het Koreaanse bedrijf won de aanbesteding van zijn Franse en Spaanse concurrenten na een regulier aanbestedingsproces, verzekerde de Marokkaanse diplomaat. Hij voegde eraan toe dat "de overeenkomst zich niet beperkt tot de levering van treinen; het betreft ook een overdracht van technologie in de spoorwegfabricage en trainingsprogramma’s, wat garandeert dat de Marokkaanse economie van dit project zal profiteren."

Dit contract met Hyundai Rotem is "een partnerschap gebaseerd op het win-winprincipe en opent de weg voor vele andere Koreaanse bedrijven om de Marokkaanse markt te betreden," aldus de Marokkaanse ambassadeur. Hij benadrukte dat het "een significante impact zal hebben op het volume van de handel tussen de twee landen, dat in 2023 ongeveer 550 miljoen dollar bedroeg."

Lees ook: Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech

Rabat en Seoel zijn vastbesloten hun samenwerking te versterken op het gebied van handel, investeringen, technologie en hernieuwbare energie, vervolgde Chafik Rachadi. Hij herinnerde eraan dat "de betrekkingen tussen de twee landen teruggaan tot 1962" en dat "de Korea-Afrika top, die vorig jaar werd gehouden, een belangrijk keerpunt vormde in de ontwikkeling van deze betrekkingen." "Marokko is een land van kansen en een strategische toegangspoort tot Afrika die investeringen aantrekt," concludeerde hij.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team