24 februari 2025 - 16:00 - Sport
Bondscoach Walid Regragui en zijn assistent Rachid Benmahmoud zijn naar Qatar afgereisd om de Marokkaanse internationals Hakim Ziyech en Romain Saïss aan het werk te zien.
Ziyech, spelend voor Al-Duhail SC, en Saïss, verdediger bij Al Sadd, worden geobserveerd met het oog op een mogelijke terugkeer in de nationale ploeg. De Atlas Leeuwen spelen binnenkort belangrijke kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 tegen Niger en Tanzania.
Lees ook: Hakim Ziyech mag terug onder voorwaarden
Tijdens de wedstrijd tussen Al Sadd en Al-Duhail afgelopen zaterdag, viel Ziyech in de 67e minuut in, maar kon geen potten breken. Al-Duhail verloor de wedstrijd met 2-0. Saïss was afwezig vanwege een blessure die hij de dag voor de wedstrijd opliep. De kans op een snelle terugkeer in de nationale ploeg lijkt hierdoor klein voor beide spelers. Regragui zou in januari nog aan Ziyech hebben laten weten dat een transfer naar een nieuwe club noodzakelijk was om zijn fysieke en technische niveau terug te vinden. Hoewel Ziyech inmiddels een nieuwe club heeft gevonden, is hij nog niet in topvorm.
De wedstrijden tegen Niger en Tanzania staan gepland op 17 en 24 maart 2025. Deze wedstrijden maken deel uit van de kwalificatiereeks voor het WK 2026 dat in de Verenigde Staten, Mexico en Canada wordt gehouden. De definitieve selectie voor deze wedstrijden, inclusief de spelers die deelnemen aan de trainingsstage in Rabat op 13 maart, wordt binnenkort bekendgemaakt door Regragui tijdens een persconferentie.
Lees ook: Walid Regragui heeft troef voor komende wedstrijd Marokko-team
Of Ziyech en Saïss deel uitmaken van deze selectie is nog onzeker. Regragui zal de komende dagen de knoop doorhakken. De bondscoach heeft al eerder aangegeven hoge eisen te stellen aan de fitheid en vorm van zijn spelers. Het is dus afwachten of de prestaties van Ziyech en Saïss voldoende waren om hem te overtuigen.
Algerijnse diplomaat gewond bij zware crash in Marokko
Afvalwater gebruikt voor irrigatie landbouwgrond in Marokko
Man schiet dochter en schoonzoon dood in Marokko
Vervalste documenten schokken Casablanca
Handlangers beruchte drugsbaron Mohamed Amra opgepakt in Marrakech
Marokko revolutioneert stadsvervoer
Walid Regragui analyseert Ziyech en Saïss: comeback onwaarschijnlijk
Voetbaltempel in Casablanca: alles wat je moet weten
Economische kater na WK 2030? Expert waarschuwt Marokko
Dilemma voor Chemsdine Talbi, Belgisch-Marokkaans wonderkind
Walid Regragui: "Darija is cruciaal!"
Jamal Ben Saddik breekt arm tegenstander en wint bij rentree
Marokko twijfelt over stadion voor oefenduel tegen Tunesië
Algerijnse deepfake zaait verwarring over Afrika Cup in Marokko