12 juni 2024 - 20:30 - Marokkanen in het buitenland
De hoge prijzen van boot- en vliegtickets baren Marokkanen die in het buitenland wonen zorgen. Kamerleden van verschillende fracties stelden hierover vragen aan minister Mohammed Abdeljalil van Transport en Logistiek.
De socialistische fractie kaartte in een vraag aan de minister de exorbitante prijsstijgingen aan en de eisen van de Marokkaanse diaspora om lagere tarieven van Europese luchtvaart- en rederijen. Abdeljalil erkende het probleem, wijzend op de wet van vraag en aanbod en de gestegen brandstofprijzen door de wereldwijde inflatie.
Lees ook: Marhaba 2024: chaos in haven Algeciras
De fractie van de Algemene Unie van Marokkaanse Werkers (UGTM) drong bij de minister aan op maatregelen om de ticketprijzen te verlagen. Ze benadrukten de lijdensweg van Marokkanen die hun vakantie en Eid ul-Adha met hun families in Marokko willen doorbrengen. "We mogen de Marokkaanse diaspora, die waardevolle diensten aan het koninkrijk verleent, niet blootstellen aan de wet van vraag en aanbod of aan beweringen dat deze markt is vrijgemaakt en dat we er geen controle over hebben", aldus de UGTM.
Mohamed Abdeljalil benadrukte dat Operatie Marhaba een prioriteit is voor zijn ministerie. Vorig jaar reisden 3,2 miljoen Marokkanen uit Europa naar Marokko tijdens Operatie Marhaba.
Lees ook: Royal Air Maroc: vliegtickets superduur, Marokkaanse diaspora protesteert
Om Operatie Marhaba 2024 te laten slagen, heeft de Mohammed V Stichting voor Solidariteit 24 opvangcentra geopend voor sociale bijstand en medische zorg aan de reizigers. 18 centra bevinden zich in Marokko, met name in de havens Tanger Med, Tanger Ville, Al Hoceima en Nador, op de luchthavens Casablanca Mohammed V, Rabat Salé, Oujda Angad, Nador Al Aroui, Agadir Al Massira, Fez Saiss, Marrakech Menara, Tanger Ibn Battouta, de rustplaatsen van Tanger Med en Mdiq en de grensovergangen Bab Sebta en Bab Melilia. De overige 6 zijn gelegen in havens in Italië, Frankrijk en Spanje.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI