23 oktober 2024 - 07:00 - Economie
Royal Air Maroc heeft in 2023 uitstekende resultaten behaald. De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij vervoerde meer dan 7,2 miljoen passagiers, waarmee het 96% van het passagiersaantal van vóór de coronacrisis terugwon. Dit blijkt uit het rapport over overheidsbedrijven dat is toegevoegd aan de begroting voor 2025, gepubliceerd door het ministerie van Economie en Financiën.
Het aantal passagiers steeg met 42% ten opzichte van 2022, terwijl het aantal vluchten met 32% toenam. Royal Air Maroc behaalde een recordwinst, de hoogste in de afgelopen tien jaar, met een nettomarge van 2,2%. Deze positieve resultaten zijn te danken aan een omzetstijging van 57% ten opzichte van 2022, veroorzaakt door de toegenomen wereldwijde vraag naar vliegreizen na het opheffen van de coronamaatregelen.
Lees ook: Royal Air Maroc breidt netwerk uit met nieuwe bestemming
De bezettingsgraad van de vliegtuigen steeg met 5 procentpunten naar 77%, wat leidde tot een toename van het aantal vluchten. In totaal realiseerde Royal Air Maroc in 2023 een omzet van 19,707 miljard dirham, een stijging van 57% ten opzichte van 2022. De nettowinst bedroeg 442 miljoen dirham, een stijging van 122%.
Lees ook: Royal Air Maroc: 25 miljard dollar voor nieuwe vliegtuigen
De investeringen van de luchtvaartmaatschappij namen met 198% toe ten opzichte van 2022 en bedroegen 1,11 miljard dirham. Deze stijging is vooral te danken aan de aankoop van twee vliegtuigen ter waarde van 100 miljoen dollar. De schulden van Royal Air Maroc bedroegen eind 2023 7,86 miljard dirham, een daling van 12% ten opzichte van het voorgaande jaar.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko