Zoeken

Marokkaan komt om bij achtervolging Guardia Civil

20 februari 2025 - 12:10 - Wereld

©

In Spanje is een Marokkaanse man om het leven gekomen na een achtervolging op zee door de Spaanse Guardia Civil. Het incident vond plaats in de wateren voor de kust van Algeciras, in de Straat van Gibraltar.

De Guardia Civil achtervolgde een boot met twee inzittenden, die vermoedelijk betrokken waren bij drugssmokkel. Tijdens de achtervolging raakte de Marokkaanse man gewond. Hij werd overgebracht naar de haven, waar hij aan zijn verwondingen bezweek. De andere inzittende van de boot, een Spanjaard, werd gearresteerd.

Lees ook: Nador start onderzoek naar hardhandig optreden Spaanse kustwacht (video)

De Spaanse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden van het incident. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd tijdens de achtervolging en hoe de man precies gewond is geraakt.

Lees ook: Marokkaanse hasj: dodelijke achtervolging in Spanje

Het overlijden van de Marokkaanse man heeft geleid tot verontwaardiging en protesten in zowel Marokko als Spanje. Mensen eisen een grondig onderzoek naar de zaak en roepen op tot meer respect voor de mensenrechten bij de bestrijding van drugssmokkel.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team