15 september 2024 - 06:00 - Economie
Consumenten in Marokko moeten zich voorbereiden op een flinke prijsstijging van olijfolie. De aanhoudende droogte en het gebrek aan regenval hebben de olijvenoogst ernstig aangetast, waardoor er veel minder olijfolie beschikbaar is.
"Hogere prijzen zijn onvermijdelijk", zegt een landbouwkundig ingenieur tegen Telquel. "De vraag naar olijfolie is groot, maar het aanbod blijft achter." Hij verwacht dat de Marokkanen, ondanks de hogere prijzen, olijfolie zullen blijven kopen omdat het een belangrijk onderdeel is van hun keuken.
Lees ook: Klimaatverandering ramp voor Marokkaanse olijfolieproductie
De prijsstijging is te wijten aan de weersomstandigheden tijdens de winter, een cruciale periode voor de groei van olijven. De hoge temperaturen en het gebrek aan regen hebben de oogst dit seizoen drastisch verminderd.
Lees ook: Spaanse politie neemt olijfolie in beslag bij grens Marokko, reiziger doet aangifte
Om de gevolgen van deze crisis te beperken, zijn dringende maatregelen nodig, aldus de ingenieur. Hij pleit voor de ontwikkeling of import van nieuwe, droogtebestendige olijfvariëteiten en een efficiënter watergebruik. Ook roept hij de overheid op om de prijzen te reguleren en olijfboeren te ondersteunen om deze belangrijke sector voor de Marokkaanse economie te beschermen.
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko