23 augustus 2024 - 09:40 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen die in het buitenland wonen zijn woedend over de onverwachte verdubbeling van de prijzen voor veerboottickets tussen Spanje en Marokko. Dit gebeurt juist nu veel Marokkanen uit Europa na hun zomervakantie in Marokko terug willen keren naar hun woonplaats, in het kader van de retourfase van Operatie Marhaba.
Volgens Ali Zubeir, voorzitter van het Euro-Marokkaanse Observatorium voor Migratie, is deze ongerechtvaardigde prijsstijging te wijten aan het gebrek aan Marokkaanse rederijen en het ontbreken van overheidsregulering.
Lees ook: Hoge vlieg- en zeetarieven: Marokkaanse diaspora gegijzeld
De expert stelt dat de Spaanse bedrijven die de markt domineren, profiteren van de terugkeerperiode van de Marokkaanse diaspora om de prijzen op te drijven, terwijl ze tijdens de heenreis van Operatie Marhaba juist betaalbare prijzen aanboden. Zubeir roept de Marokkaanse autoriteiten op om investeringen in deze sector te stimuleren en snel een oplossing te vinden voor dit probleem, in samenwerking met de Spaanse autoriteiten.
Lees ook: Terugkeer Marokkaanse diaspora wordt nachtmerrie
Volgens cijfers van het Marokkaanse ministerie van Transport en Logistiek hebben tussen 5 juni en 15 augustus 1,9 miljoen Marokkanen uit Europa en 447.000 voertuigen de oversteek tussen Marokko en Spanje gemaakt in het kader van Operatie Marhaba. Ongeveer 1,33 miljoen passagiers en 317.000 voertuigen kwamen Marokko binnen vanuit Europa, terwijl bijna 570.000 reizigers en 130.000 voertuigen Marokko verlieten richting Europa.
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI